Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Projekt ogrzewania podłogowego
podloga projekt

Dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe niesie później za sobą spore korzyści ekonomiczne oraz komfort cieplny. Aby prawidłowo wykonać instalację ogrzewania podłogowego należy starannie wykonać projekt systemu. Niekiedy instalatorzy wykonują instalację na wyczucie lub kładą bardzo gęsto rurki, co nie zawsze przekłada się pozytywnie na późniejszą eksploatację systemu. W momencie użytkowania takiej podłogówki niekiedy okazuje się że niektóre powierzchnie są przegrzane a inne niedogrzane. Bywa również że nawet przy zastosowaniu automatyki pokojowej układu nie można wyregulować. Prawidłowo zaprojektowany system ogrzewania podłogowego ma duże znaczenie przy pracy z pompą ciepła. Im niższa temperatura zasilania takiego systemu tym wyższa sprawność pompy ciepła, a co za tym idzie mniejsze koszty eksploatacyjne. Dla przykładu obniżenie temperatury podłogówki o 100C daje nam oszczędności na poziomie ok. 10% jeśli chodzi o pompę ciepła (przy zachowaniu tej samej temperatury wewnętrznej).

 

podlogaPrzy obecnych normach ocieplania budynków, spada jednostkowe zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania. Powoduje to większy wybór materiałów wykończeniowych na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Nie jest już ograniczeniem tylko płytka ceramiczna, kamienna czy chociażby panel podłogowy. Przy dobrze dobranej i zaprojektowanej instalacji w wielu przypadkach można stosować okładziny drewniane, które mimo większego oporu cieplnego spełniają swoją rolę oraz nie obniżają komfortu cieplnego.