Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Dlaczego warto zainstalować centralny odkurzacz ?

odkurzacz1Odkurzacz centralnych jest prostym w obsłudze i niedrogim elementem wyposażenia domu jednorodzinnego – pod warunkiem że pomyślimy o jego montażu na etapie budowy domu.

Używanie odkurzacza centralnego jest prostsze od innych rozwiązań. Nie ma potrzeby podłączać urządzenia do prądu, składać rur do sprzątania, przenosić za każdym razem urządzenia z pokoju do pokoju.

Wystarczy włożyć giętką rurę do gniazdka w ścianie i można zacząć sprzątać.

Systemy centralnego odkurzacza można wyposażyć w dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki - elementy montowane na poziomie podłogi np. w kuchni, które pozwalają pozmiatać do nich miotłą kurz, okruchy itp. bez potrzeby sięgania po zwykłą szufelkę i zmiotkę. Zassany brud poprzez kanały powietrzne wędruje do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchiwany jest na zewnątrz domu.

Wydajność odkurzacza centralnego w porównaniu ze zwykłą jednostką stacjonarną jest dużo większa co pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie.

installationOdkurzacz centralny czyści skutecznie budynek z pyłu i roztoczy. Zanieczyszczenia zassane w trakcie sprzątania są bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu. Bardzo przydatny system dla alergików. Przeciętnie w domu w ciągu roku zbiera się ok. 30 kg kurzu i roztoczy. W budynku wyposażonym w instalację centralnego odkurzacza podczas sprzątania nie będzie występował efekt „zakurzania” czyli ponownego wdmuchiwania tego samego powietrza.